14 Temmuz 2024 Pazar  Ana Sayfa | İletişim    

Sevgili Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği’nin 41. Ulusal Kongresi hazırlık çalışmaları son hızla ilerlemektedir. Bu yılki kongre 30 Ekim-02 Kasım 2007 tarihleri arasında, son iki yılda olduğu gibi, Antalya, Beldibi, Sungate Port Royal Oteli'nde yapılacaktır.

Bu kongre, Türk Tabipleri Birliği Başkanı sıfatıyla mesleğimizin yüceltilmesi ve layık olduğu saygıyı görmesi için yıllar boyunca mücadele vermiş olan ve geçen yıl yitirdiğimiz çok değerli göz hekimimiz Dr. Füsun Sayek anısına yapılacaktır.

Kongremizde, Türk Oftalmoloji Derneği’nin açmış olduğu kampanya uyarınca, “Bilim dalımızda dil birlikteliği ve bilim dili olarak Türkçe” teması yoğun olarak işlenecektir. Bu temanın ilkelerine; kongrenin duyurularında, bilimsel program akışında, bilimsel bildirileri özetleri ve sunumunda, panel, konferans, kurs ve diğer etkinliklerde hassasiyet gösterilecek ve bilim dalımızda Türkçe’nin etkili ve güzel kullanımı, terminolojide gereksiz yabancı sözcüklerden arınma ve ortak bir terminoloji üzerinde uzlaşma ilkeleri doğrultusunda kongre öncesi ve süresince etkileşimlerde bulunulacaktır.

Kongremizde gözbilim dalında tüm konular; çok sayıda açık oturumlar (paneller), anlatımlı ve uygulamalı kurslar, etkileşimli olgu tartışmaları, video gösterileri. yerli ve yabancı bilim insanlarının sunacakları konferanslar ile zenginleştirilmiş bir şekilde sunulmaya çalışılacaktır.

Hepinizi, ülkemizin en saygın bilimsel derneklerinden birisi olan Türk Oftalmoloji Derneği'nin, çok sayıda yerli ve yabancı konuşmacının katılımıyla geçekleştireceği bu büyük organizasyonuna davet ediyoruz.

Sizlerle yeniden bir arada olmaktan büyük bir mutlululuk ve onur duyacağız.


Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Nevbahar Tamçelik
TOD Genel Başkanı
Ulusal Kongre Düzenleme Kurulu
I. Başkanı
   Prof. Dr. Reha Ersöz
TOD Çukurova Şubesi Başkanı
Ulusal Kongre Düzenleme Kurulu
II. Başkanı

   
Önemli Başlıklar / Gündem
Program Kitabı PDF'i
Adres güncellenmesi
TOD 41. Ulusal Kongresi Özet kitabının postalanmasında kullanılmak üzere; Adres bilgilerinizi güncellemenizi rica ederiz.
TOD 41. ULUSAL KONGRESİ KURS METİNLERİ, ARAŞTIRMA ÖDÜLÜNE BAŞVURU METİNLERİ VE FOTOĞRAF-VİDEO TESLİMLERİ İLE İLGİLİ DUYURU
Sponsor Firmalar için Kongre İlkeleri
TOD Üye Listesi
Stand ve Sponsorluk Kitabı
Kongrenin Bilimsel ve İdari Etkinliklerinde görev alan, sözel veya poster bildirileri olan katılımcıların bu etkinlikler ile ilgili duyuruları e-posta adreslerine gönderilmiştir. Program ayrıntılarına bilimsel program menüsünden ulaşabilirsiniz.©2007 Türk Oftalmoloji Derneği  |  İade ve İptaller  |   Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası  |  Ağ Sorumlusu: Kıvanç Güngör  |  Teknolojisi: LookUs