DAVET

Türk Oftalmoloji Kongrelerinde ilk 50’yi başarıyla tamamladıktan sonra bu yıl 51. Ulusal kongremizi gerçekleştiriyoruz. Tarihimizle gurur duyarak, yeni tarihler yazmak üzere yeni ufuklara yelken açarak yolumuza devam ediyoruz...

Türk Oftalmoloji Kongreleri’nin ilki 1955 yılında İstanbul’da yapılmıştı. Bu yıl, 51. Kongremizi İstanbul Şubemizin katkılarıyla gerçekleştireceğiz. Kongre, Antalya Titanik Belek Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Kongre bilimsel programının ağırlığı birimlerimiz üzerindedir. Bilimsel seansların ayrıntılarının düzenmesinde son aşamalara gelinmiştir.Geçen yıl ilk uygulamasında büyük beğeni alan ‘subspeciality’ benzeri kurslar, Birim İleri Eğitim Programları (BİLEP) bu yıl da kongreninilk gününde yer alacaktır. Geri bildirimleriniz doğrultusunda, katılımcılara sabah ve öğleden sonraki seanslarda farklı konulardaki salonlara katılmaları, dolayısıyla iki ayrı BİLEP’te yer alabilmelerine olanak tanınması planlanmıştır.

Yabancı konuşmacılara davetiyeler gönderilmiştir. Misafirlerimizin kongreye renk katacağını düşünüyoruz.

Endüstri firmalarımız da 51. Yıl Kongresine ellerinden gelen desteği vermek için çaba göstermekte, uydu panelleri, sergi alanı etkinlikleri ve çeşitli sponsorluklarla kongrenin olabildiğince canlı geçmesine hazırlık yapmaktadırlar.

Kongrenin sosyal yönden de doyurucu olması için komitelerimiz gerekli çabayı göstermektedirler. Kongre takvimi için sizlere sık sık bilgilendirme yapılacaktır.

Kişisel takvimlerinizde 25-29 Ekim’de yapılacak bu çok önemli organizasyona yer açmanızı diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Reha Ersöz
Kongre Başkanı
Türk Oftalmoloji Derneği Başkanı

 

Değerli meslektaşlarım,

TOD İstanbul Şubesi yönetim kurulu adına sizleri 51.TOD Ulusal Kongresine davet etmekten mutluluk duyuyorum.
50.yılını geride bırakan Ulusal Kongremiz, bu sene en fazla üyeye sahip İstanbul Şubesinin katkılarıyla gerçekleşecektir. Bu sene kongremiz yeni bir mekânda, Antalya Titanik Belek Otel Kongre Merkezinde yapılacaktır.

Bu sene kongremizin son gününün Cumhuriyet’imizin 94.kuruluş gününe denk gelmesi toplantımıza ayrı bir önem kazandırmaktadır.

Her yıl büyüyen ailemizin toplandığı Ulusal Kongreler yıl boyunca gerçekleşen en büyük TOD organizasyonudur.
Her sene kongrelerimiz günümüzdeki bilimsel ve teknik gelişmelere uygun olarak değişimler göstermektedir. Geçen sene başarıyla uygulanan BİLEP kursları, bu sene de kongrenin ilk gününde yapılacaktır. Bilimsel program konu çakışmaları azaltılarak, toplantıların zamanında bitirilmesi sağlanarak üyelerimizin zamanlarını en iyi biçimde değerlendirmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

Zengin bir bilimsel program hazırlanmasında gerekli hassasiyeti gösteren tüm birim yürütme kurullarına ve bu programlarda görev alarak bilgilerini bizlerle paylaşan meslektaşlarımıza gönülden teşekkür ederiz.

Ulusal kongreler, bilimsel ve sosyal yönden tüm üyelerin bir arada geçirdikleri özel bir dönemdir. Sonuçta evlerimize dönerken her yönden doygun biçimde anılarımızda yer alması önemlidir.

51.ulusal kongremize katkısı olan meslektaşlarımıza, sponsor firmalara, kongre organizasyon firmamıza şimdiden teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Emrullah Taşındı
TOD İstanbul Şube Başkanı
Kongre 2. Başkanı

ÖNEMLİ TARİHLER
  • Bildiri Son Gönderim Tarihi 03 Temmuz 2017
  • Erken Kayıt Tarihi 01 Ağustos 2017
  • Kongre Başlangıç Tarihi 24 Ekim 2017
  • Kongre Bitiş Tarihi 29 Ekim 2017
KONGRE MERKEZİ
Copyright @ 2017 TOD 2017 Kongresi. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale