DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT - KONAKLAMA
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİM
Değerli meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği İstanbul Şubesi’nce düzenlenen TOD 35. Bahar Sempozyumu bu yıl İstanbul Grand Cevahir Otel Kongre Merkezinde 18-20 Mayıs 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

Geleneksel olarak her yıl Mayıs Ayında yapılmakta olan sempozyumumuzun konusu bu yıl oftalmolojinin her alanını ilgilendiren ‘Oftalmolojide Komplikasyonlar’ olarak belirlenmiştir. Bu sempozyumun, oftalmolojide komplikasyonlar konusundaki birikimlerimizin sürekli ilerleyen ve yenilenen bilgi ve belgeler ışığında paylaşımına olanak tanıyacağını inanıyoruz.

TOD geleneği olarak her yıl sempozyumumuz  değerli bir meslektaşımızın anısına düzenlenmektedir. Bu yıl çok genç yaşta aramızdan ayrılan Dr. Akın Yılmaz’ı anacağız.

Konunun çok geniş kapsamlı olması nedeniyle, oldukça yoğun bir program oluşturduk. Sempozyum boyunca toplam 11 panelde oftalmolojinin her birimi açısından önemli komplikasyonların tanı, izlem ve güncel tedavileri hakkında yetkin konuşmacılar sunum yapacaklar ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Sempozyum öncesinde, Tıbbi Retina Birimince geleneksel olarak hazırlanan ‘FFA Kulübü ve Tıbbi Retina Paneli’nin yanı sıra Kontakt Lens Birimince düzenlenen ‘Kontakt Lens Pratik Kursu’ yapılacaktır. Program içinde ayrıca Oküloplastik Birimi etkinliği olarak ‘Oküloplastik Olgu Sunumları’ yer almaktadır.

Bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşarak sempozyumumuzu onurlandıran davetli konuşmacılarımıza, geçmişten geleceğe doğru her yıl daha donanımlı ve daha verimli bir sempozyum gerçekleştirmek için heyecan ve özveriyle çalışan TOD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’ndaki değerli arkadaşlarımıza, toplantının en uygun koşullarda sizlere ulaşmasına olanak sağlayan sponsor firmalara, kurs organizasyonunu özenle yapan Figür Kongre Organizasyon ekibine içtenlikle teşekkür ederiz.

Değerli meslektaşlarım, 18-20 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da 35. Bahar Sempozyumuna katılımınız bizi onurlandıracak, katkılarınız yüreklendirecek, eleştirileriniz güçlendirecektir.

Yönetim Kurulumuz adına, hepimiz için yararlı ve başarılı bir sempozyum dileriz.

Saygılarımızla,

Dr. Belgin İzgi
TOD İstanbul Şubesi Başkanı
Dr. Ercan Sağlam
TOD İstanbul Şubesi Genel Sekreteri

 
   
LookUs & OnlineMakale