Davet

Sevgili meslekdaşlarımız,

TOD  Glokom Birim olarak  2016-2018 döneminde ilk kez düzenlenmeye başlayan Beceri Aktarım Programları (BAP)  yeni dönemde de ayni şevk ve heyecanla devam edecektir. İlk Wet Lab uygulamamız 2 Mart 2019 tarihinde İstanbul TODEM salonunda yapılacaktır. Bu kursta  temel glokom ameliyatları olan trabekülektomi ve Ahmet Valve cerrahisi yanısıra MİGS olarak cerrahi pratiğimizde yer almaya başlayan XEN implant uygulamalarının  eğitimi verilecektir. Kurs başlangıcında cerrahi uygulamalar video ile tanıtılacak,  daha sonra ameliyat mikroskobu ile her kursiyer domuz gözü ve model göz üzerinde eğiticisiyle bire-bir çalışma imkanı bulacaktır.

Glokom pratiğinde cerrahi yaklaşımlara yakınlık sağlamak ve böylece gelecekte bu cerrahiyi yapacak genç ama deneyimli göz hekimleri yetiştirmek temel amacımızdır.  Kursiyerlerimiz, konusunda deneyimli eğitmenlerimizle bu cerrahileri yaparak hem pratiklerini geliştirecek hem de akıllarına gelen her soruya yanıt bulmanın mutluluğunu yaşayacaklardır.

Daha verimli bir cerrahi deneyim yaşayabilmeniz için katılım sayısını 40 meslekdaşımız ile sınırlı tuttuk. Bize katılmak isterseniz lütfen acele ediniz.

İstanbul Todem’de buluşmak üzere

Prof.Dr.Özcan Ocakoğlu
TOD Glokom Birimi Başkanı