Kongremizin fiziksel (yüz yüze) olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

DAVET MEKTUBU

Prof. Dr. İzzet Can

Sevgili Meslektaşlarımız,

55. Ulusal Türk Oftalmoloji Kongresini, 3-7 Kasım 2021 tarihlerinde yurdumuzun incilerinden Antalya’da Sueno Hotel ve Kongre Merkezi, Belek’te yapmayı planlamaktayız. Derneğimizin en büyük bilimsel aktivitesi olan bu toplantıya sizleri Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu ve Organizasyon Komitesi adına davet etmekten onur duyuyorum.

Merkez Yönetim Kurulumuz, ülkemizde ve dünyada süregelen pandemi sürecini yakından izlemekte ve koşulların fiziksel toplantıya imkan vermeyeceğine kanaat getirdiği ilk anda toplantıyı sanal kongreye dönüştürmek için ikinci bir planı hazır tutmaktadır. Ancak imkanların elverip çok özlediğimiz fiziksel ortamdaki kongremizi yapabilmek için de umutlarımızı korumakta, olabilecek son dakikaya kadar fiziksel kongre ısrarlarımızı sürdürme konusunda kararlıyız. Fiziksel toplantı yapmanın, özlemlerin giderildiği, dostlukların pekiştirildiği, bilgi alışverişlerinin yapıldığı kısaca aile olduğumuzu bize hatırlatan ortamlar olduğunu hepimiz hatırlıyor ve biliyoruz. Bu güzelliklerin bir miktar da olsa şehir merkezlerinden ziyade tatil köylerinde kongre yapmamıza bağlı olduğunu da yıllardır gözlemlemekteyiz. Bu yıl kongremizin gerçekleşmesini planladığımız Sueno Hotel Kongre Merkezinin mükemmel atmosferinin bizleri bir kez daha bir araya getirip unutamayacağımız güzel günler yaşatacağını ümit etmekteyiz.

Kongremizin tam gün sürecek olan artık geleneksel hale gelen bilim ileri eğitim programları (BİLEP) ile başlaması öngörülmektedir. Bilindiği üzere BİLEP’ler normal toplantı formatları içeriğinde her zaman tartışma fırsatı bulamadığımız ileri düzeydeki bilgileri kapsayan programlar olarak 5 yıldır bilimsel faaliyetlerimiz içinde özel bir yer tutmaktadır. Toplantımızın ana kapsamında her yıl olduğu gibi paneller, kurslar, yuvarlak masa toplantıları, etkileşimli toplantılar, video oturumları, sözlü sunum -poster etkinlikleri, uluslar arası genç oftalmolog oturumları ve endüstri uydu toplantıları yer alacaktır. Ayrıca pratik eğitim alanındaki önemli etkinliklerimizden, beceri aktarım programlarımızın da kongremizin önemli parçalarından biri olmaya devam edeceğini söylemek isterim.

Kongremize renk katacak bir başka unsur, toplantılar sırasında bir çok yabancı konuşmacının sanal olarak katılıp birimlerimizin panel türü etkinliklerine katkıda bulunacak olmalarıdır.

İnanıyorum ki covid-19 pandemi koşullarının hüküm sürdüğü içinde bulunduğumuz bu karanlık dönemde bile, Türk Oftalmolojisi’nin bilimsel gelişimini ve eğitimini sürdürme konusundaki kararlılığı, yapacağımız kongrenin her zaman ortaya çıkan yüksek düzeydeki niteliği ve siz meslektaşlarımızın yoğun katılımı ile sağlanacak niceliği ile bir kez daha tarihe geçecek ve daima anılacaktır. Ulusal kongremizde bir araya gelmek umudu ile,

Sevgilerimle,

Prof. Dr. İzzet CAN
Türk Oftalmoloji Derneği
Genel Başkanı

 

Prof. Dr. İzzet Can

Saygıdeğer Meslekdaşlarım;

Ülkemizin en eski ve saygın eğitim kuruluşlarından birisi olan Türk Oftalmoloji Derneği’nin 55.Ulusal Kongresini Konya-Antalya şubesinin katkılarıyla düzenlemekten dolayı büyük bir gurur ve sevinç duymaktayız.

Yaşamımızın her anında bize eşlik eden BİLGİ’nin her yönüyle tartışılacağı, paylaşılacağı, meslekdaşlarımızın birbiri ile tanışıp kaynaşacağı kongremiz Antalya-Belek Sueno Otelde 3-7 Kasım 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

Her yıl büyüyen dernek ailemizin bir araya geldiği Ulusal Kongreler edinim ve becerilerin paylaşıldığı en önemli eğitim organizasyonudur. Bu nedenle bize bu fırsatı sağlayacak olan katılımcı ve konuşmacılara minnettarım.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylendiği gibi; Hayatta en Hakiki Mürşit İlimdir.

Bilimsel ve sosyal programın hazırlanmasında emeği geçen Türk Oftalmoloji derneği Merkez Yönetim Kurulu üyelerine, tüm birimlerin yürütme kurulu ve aktif üyelerine, Endüstri firmalarına, organizasyonu sağlayacak olan Global firması yönetici ve çalışanlarına Ulusal Kongre organizasyon Komitesi ve Konya –Antalya Şubesi Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ederim.

Katılımınız ile anlam kazanacak olan kongremize sizleri, beklentilerinizi karşılaması temennisi ile davet eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Yaşar DURANOĞLU
Türk Oftalmoloji Derneği Konya-Antalya Şube Başkanı
Ulusal Kongre Organizasyon Komitesi İkinci Başkanı