Davet

 
Untitled Document

Sayın Meslektaşlarım,.

Türk Oftalmoloji Derneğinin, Konya-Antalya Şubesinin katkılarıyla düzenleyeceği 46. Ulusal Kongresine sizleri davet etmekten mutluluk duyuyorum.

17-21 Ekim tarihleri arasında Kemer-Antalya’da Rixos Sungate Otel Kongre merkezinde yapılması planlanan kongremiz Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden merhum Prof. Dr. Selahattin Erbakan anısına düzenlenecektir.

Bu yılki Kongremizin ana teması “Hekim Hakları ve Malpraktis”tir. Günümüz hekimlerinin korkulu rüyası olan malpraktis ve bir hekim olarak haklarımızın tıp hukuku, etik ve sosyal açıdan irdeleneceği interaktif toplantılar panel ve konferanslarla bu güncel konular ülkemizin bu konudaki mesleğinde en tecrübeli akademisyenleri tarafından anlatılacaktır.

Hepimizin bildiği gibi; hekim hasta ilişkileri ve hekimlerimizin çalışma koşulları anlamında son yıllarda sıkıntılı günler geçirilmektedir. Bu dönemler birlik ve kardeşliğimizin pekişmesi ve TOD üyeleri olarak tek yürek halinde atmamız gereken günlerdir. Gelecek kuşaklara daha güzel günleri miras bırakabilmek için bu birlikteliğimiz büyük önem arz etmektedir. Düzenlenen ulusal kongrelerimizin de mesleğimizle ilgili bilimsel gelişmeleri aktarma yanı sıra bu birlik ve beraberliğimizin devam etmesi, tüm kuşakların kaynaşarak fikir ve tecrübe alış verişinde bulunmaları açısından özel ortamları oluşturduğu kanaatindeyim.

Kongre merkezinin belirlenmesindeki gayretleri ve kongre düzenlenmesine katkıları nedeniyle TOD MYK üyelerine ve Konya-Antalya Şubemiz Yönetim Kurulu üyelerimize, bilimsel programın hazırlanması ve yürütülmesini sağlayan TOD Birim Yönetim Kurulları ve aktif üyelerine ve birlikte çalıştığımız Ulusal Kongre Organizasyonu üyelerine ve katılımınızla kongremizi onurlandıracak siz meslektaşlarımıza şükranlarımı sunarım.

Ayrıca sponsorlukları ile destek veren tüm ticari, medikal ve  tıbbi cihaz firmalarına, özverili çalışmaları ve kongre düzenlemedeki tecrübeleriyle sorunsuz bir süreçten geçmemizi sağlamış ve sağlamaya devam edeceğini bildiğim Figür Kongre Organizasyon ekibine yönetici ve çalışanlarına, Rixos Sungate Otel Kongre merkezinin yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyorum.

Yurt içerisinden veya yurt dışından katılan tüm hekimlerimizle, hemşirelerimiz ve sağlık personellerimizle, ticari, medikal ve tıbbi cihaz firmalarının katılımcılarıyla birlikte olmak dileğiyle tüm oftalmoloji camiasını düzenleyeceğimiz TOD 46. Ulusal Kongresine davet eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Mehmet Okka
TOD Konya - Antalya Şube Başkanı
TOD UKOK 2. Başkanı

 

Copyright © 2012, Türk Oftalmoloji Derneği
LookUs & OnlineMakale