Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği 49. Ulusal Oftalmoloji Kongresi uzun bir aradan sonra Antalya yerine bu sene İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Son olarak 2003 yılında gerçekleştirildiğinden bu yana özlediğimiz bu güzel şehir İstanbul 2015 yılı Ulusal Kongremize ev sahipliği yapacaktır.

Kongremizi en çok oftalmoloğumuzun bulunduğu İstanbul’da  Şubelerimizden Çukurova Şubesi’nin yüksek katkılarıyla; 4-8 Kasım 2015 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Kongrenin, hepimizin hocası, mütevazi insan merhum Dr. Bülent Artuner anısına yapılacak olması kongremize ayrı bir önem ve anlam katmaktadır.

Teknolojinin bu kadar ilerlediği, en son gelişmelere, güncel bilgilere ulaşmanın bu kadar kolaylaştığı bir çağda bile Ulusal Kongre önemini korumakta olup, ülkemizde Mezuniyet Sonrası Eğitim’den neredeyse tek sorumlu kuruluş olan ve bu amaç doğrultusunda ilerleyen Derneğimize de bir fırsat yaratma niteliğindedir.
Sayın Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Çukurova Şubesi’nin katkılarıyla İstanbul’da 49.sunu düzenleyeceğimiz Ulusal kongremize sizleri davet etmenin kıvancı içindeyim.

Merhum Dr. Bülent Artuner’in anısına tertiplenen kongremiz uzun yıllardan sonra ilk defa İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye’de 4 - 8 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Amacımız her Ulusal Kongrede daha da yükselen çıtayı yukarılara taşımaktır. Hepinizin bildiği gibi kongre vesilesiyle bir araya gelmemizin bizlere mutluluk veren birçok yönü vardır. Bunlardan ilki bilimsel gelişmeleri izlemek ve paylaşmak olmakla birlikte, bir diğeri de bizlere her daim emekleri olan hocalarımızla, arkadaşlarımızla ve öğrencilerimizle hasret gidermektir.

Kongremizin içeriğinin ve bilimsel etkinliklerinin hazırlanması ve yürütülmesine katkıda bulunan Türk Oftalmoloji Derneği Birim Yürütme Kurulları ve aktif üyelerine, TOD Merkez Yönetim Kurulu’na ve hep birlikte yoğun bir çalışma temposu içerisine girdiğimiz Ulusal Kongre Düzenleme Kurulu üyelerine, katılımlarıyla kongremizi onurlandıracak, zenginleştirecek siz çok değerli meslektaşlarıma minnet duygularımı ifade etmek isterim.

 

 

 


LookUs & Online Makale