Davet
Prof. Dr. Pınar Çakar Özdal

Değerli Meslektaşlarım,

Hepimizin meslek yaşamında çok özel bir yeri olan ve geleneksel olarak Ankara’da düzenlenen Nisan Kurslarının kırk ikincisi 7- 9 Nisan 2023 tarihleri arasında Sheraton Ankara Otel ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi olarak sizleri TOD 42. Nisan Kursu’na davet etmekten büyük bir heyecan ve onur duymaktayız. Bu yılki Nisan Kursumuz üzücü bir kaza sonucu aramızdan ayrılan değerli üyemiz Op. Dr. Mert Şimşek anısına yapılacaktır.

TOD Ulusal Kongresi’nden sonraki en yüksek katılımlı bu toplantıda her yıl bir konu tek salonda ve didaktik bir şekilde tüm yönleriyle anlatılmaktadır. Bu yılki kursumuzun ana konusu “Oküloplastik Cerrahi ve Oküler Onkoloji” olarak belirlenmiştir. Alanında deneyimli meslektaşlarımız konunun hem temel bilgilerini aktaracak hem de güncel bilgi ve gelişmeleri bizlerle paylaşacaktır. Ayrıca, Kursumuzun ilk günü geleneksel Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştirecek ve Ata’mızı bir kez daha sevgi, saygı ve minnetle anacağız.

Meslektaşlarımız tarafından büyük ilgi göreceğine inandığımız bu ana konuyu tüm detayları ile irdeleyebilmek amacıyla bu yıl panel sayımızı da arttırdık. Kurs programımızda 15 Panel, 2 Konferans, TOD Forum ve 5 Endüstri Uydu Sempozyumu yer almaktadır. Kursun son gününde Oküloplastik Cerrahi ve Oküler Onkoloji birimlerinin değerli yürütme kurulu üyelerinin katılımlarıyla bir “Genel Tartışma” oturumu da yapılacaktır. Yine son gün, Oküler Onkoloji ve Oküler Travmatoloji & Medikolegal Oftalmoloji birimleri tarafından olgu sunumu oturumları düzenlenecektir.

Artık geleneksel hale gelen ve kursun ana konusu ile ilgili olan “Asistan Bilgi Yarışması” 9 Nisan 2023 Pazar günü kursumuzun bitmesini takiben gerçekleştirilecektir. Dereceye giren ilk 3 asistanın kongre katılımı ile ödüllendirileceği bu yarışmaya başvurularınızı sayfanın solundaki butona tıklayarak yapabilirsiniz.

Kursumuzun düzenlenmesi ve bilimsel programın oluşturulmasındaki emekleri ve özverili çalışmaları için başta şubemiz Yönetim Kurulu’nun Oküloplastik Cerrahi birimi aktif üyeleri Prof. Dr. Fatma Akbaş Kocaoğlu, Prof. Dr. Emine Şen ve Doç. Dr. Nilay Yüksel olmak üzere TOD Ankara Şubesinin tüm Yönetim Kurulu üyelerine, Prof. Dr. Mehmet Numan Alp başkanlığındaki bir önceki dönem Yönetim Kuruluna, davetimizi kabul ederek bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşacak olan tüm değerli bilim insanlarına, sponsorlukları ile destek veren tüm firmalara ve organizasyonun aksaksız bir şekilde yürütülmesi için gönülden çabalayan VALÖR firması yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Zengin bilimsel içeriğinin meslek hayatımıza katacaklarının yanı sıra, ülke olarak yaşadığımız bu üzüntülü dönemde, bir araya geleceğimiz ve özlem gidereceğimiz bir buluşma olması dileğiyle sizleri 7-9 Nisan 2023 tarihleri arasında Ankara’ya davet ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Pınar Çakar Özdal
TOD Ankara Şubesi Başkanı
TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına