Davet

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi adına sizleri TOD 40. Nisan Kursu’na davet etmekten onur ve mutluluk duyuyorum. Ulusal Kongremizden sonra en fazla katılımlı toplantı olan Nisan Kurslarında her sene oftalmolojinin temel konularından biri tüm detayları ile tek salonda anlatılmaktadır. Bu sene gerçekleştireceğimiz TOD 40. Nisan Kursu “Katarakt” konulu olup 3-5 Nisan 2020 tarihlerinde Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında (Congresium), 17 Nisan 2019’da aramızdan ayrılan değerli hocamız Prof. Dr. Necile Erkam anısına yapılacaktır.

3 Nisan 2020 Cuma günü hep birlikte Anıtkabir’e gidip Ata’mızın huzuruna çıkacağız.

Kursumuzda, kristalin lens hakkındaki temel bilgilerden temel ve ileri ameliyat tekniklerine, özellikli olgularda cerrahi yöntemlerden komplikasyonlara, göziçi lenslerdeki gelişmelere uzanan yelpazede “Katarakt”, konusunda deneyimli meslektaşlarımız tarafından 10 Panel, 1 Video oturumu ve 3 Konferans ile aktarılacaktır. Programda ayrıca “Kataraktta Meslek Sorunları” konulu TOD Forum ve 3 Endüstri Uydu Sempozyumunun yanı sıra 5 Nisan 2019 Pazar günü öğleden sonra Kontakt Lens ve Kornea ve Oküler Yüzey Birimlerinin Olgu Sunumu oturumları yer alacaktır.

Kursumuzun son gününde kurs konumuzla ilgili “Asistan Bilgi Yarışması” yapılacak ve dereceye giren ilk 3 kişiye ödüller verilecektir.

Kursumuzun bilimsel programının oluşturulmasındaki emekleri için Şubemiz Yönetim Kurulu üyesi ve Katarakt ve Refraksiyon Cerrahisi Birimi Başkanı Prof. Dr. Fatih Mehmet Mutlu’ya, TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulundaki değerli arkadaşlarıma, davetimizi kabul ederek bilgi ve deneyimlerini paylaşacak olan tüm bilim insanlarına, kursumuza sponsorlukları ile katkı sağlayan firmalara ve organizasyonun mükemmel şekilde gerçekleşmesi için uğraşan Serenas firması yönetici ve çalışanlarına gönülden teşekkür ederim.

Katarakt konusundaki yeniliklerin tüm detaylarıyla aktarılacağı Nisan Kursumuzun bu sene 40. Yılını sizlerle birlikte kutlamaktan mutluluk ve onur duyacağımızı bir kez daha belirtir, saygılar sunarım.


Prof. Dr. Sibel Kadayıfçılar
TOD Ankara Şubesi Başkanı
TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Adına