Davet

Sayın Meslektaşlarım,

Tıbbi Retina Birimi olarak; 13 Mayıs 2017 Cumartesi, 13:30 – 17.00 saatleri arasında İstanbul TODEM’de düzenleyeceğimiz Beceri Aktarım Kursu (BAK) başlığını “Optik Koherens Tomografi’’ olarak belirledik. Konusunda deneyimli meslektaşlarımızın sunularına ek olarak siz katılımcılarımızın önceden gönderebileceğiniz olgu örnekleriyle de olabildiğince etkileşimli geçecek bu kursun ilgi çekeceğini ve yararlı olacağını düşünmekteyiz. 

Optik koherens tomografi (OKT) invaziv olmayan, hasta dostu bir görüntüleme yöntemidir. Teknolojideki son gelişmelerle birlikte; OKT retinal patolojileri görüntülemede ve tedaviye yanıtı değerlendirmede ilk seçeneklerden biri haline gelmiştir. Her göz doktoru için OKT yorumlamayı bilmek bir zorunluluktur. 

Çeşitli retinal hastalıklarda OKT görüntülemesini olgular eşliğinde öğrenmek isteyen,  karşılaştığı ilginç olgu örneklerini paylaşmak isteyen meslektaşlarımızı kursumuza davet ediyoruz. Olgu örneklerini osman.saatci@yahoo.com adresine gönderen meslektaşlarımızın sunuları da gönderim sırasına göre, süre yettiğince oturumda tartışılabilecek şekilde değerlendirilecektir. Programdan ayrılırken mevcut bilgilerinizin pekişmesi ve yeni bilgilerle donanmış olarak eve gitmeniz bizim amacımız olacaktır.

Toplantının verimli olabilmesi amacıyla kontenjanımızı 50 katılımcı ile sınırladık. Bu 50 kişiden biri olmak için “Ben de katılacağım” butonuna basınız. Katılmaya hak kazananları e-posta ile bilgilendireceğiz. Bizlere TODEM’i kazandıran Türk Oftalmoloji Derneği Yönetimine ve gerçekleşecek etkinliğimizde değerli katkılarını sunacak olan konuşmacılarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

OKT konusuna ilgi duyan meslektaşlarımızı, 13 Mayıs 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Tıbbi Retina Birimi BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Ali Osman Saatci
TOD Tıbbi Retina Birimi Başkanı, BYK adına