Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu olarak planladığımız Beceri Aktarım Kursları (BAK) başlığındaki eğitim toplantılarını Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM) düzenlemeye devam ediyoruz.

Bu başlıkta üçüncü kurs konumuzu “TOD Kornea ve Oküler Yüzey BAK -3: Keratitli olgularda pratik yaklaşım” şeklinde belirledik.

Bu BAK başlığını daha önceki eğitim toplantılarına katılan meslektaşlarımızın katılmayı tercih ettikleri konuları değerlendirerek belirledik. Kornea enfeksiyonları, günlük pratiğimizde karşımıza çıktığında akılcı yaklaşıp doğru tanı ile tedaviye hızla başlamamız gereken hastalıklar arasında yer alıyor. Hastanın şikayetini ve hikayesini dinlerken hemen bir algoritma oluşturup, hangi hastada, nasıl klinik bulguların varlığında, ne zaman ve ne şekilde örnek alıp inceleme yapacağımız gerektiğini bilmeliyiz. Virüs, bakteri, mantar ve parazitlerle olan enfeksiyonlarda nasıl yaklaşacağımız ve tedavide ne vereceğimize karar verebilmemiz çok önemli. Bu sebepten eğitim programını da mümkün olduğunca pratiğe yakın olacak şekilde planladık. Konusunda son derece uzman bir eğitici kadrosunu toparladık. Kıdemli kıdemsiz her katılımcının yeni birşeyler öğreneceğini düşünüyoruz.

Toplantı kontenjanımızı ikinci pratik bölümünde küçük gruplarda daha rahat tartışabilmek ve en fazla verimi almak amacıyla 40 katılımcı ile sınırladık. Katılmayı arzulayan meslektaşlarımız “Başvuru” butonundan kayıt yaptırabilirler. Katılmaya hak kazananlara e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır.

Toplantı organizasyonunda bizi destekleyen Novartis firmasına ve organizasyondan sorumlu Global firmasına teşekkürlerimizi sunarız.

“Keratitli olgularda pratik yaklaşım” eğimi ile ilgilenen meslektaşlarımızı, 30 Eylül 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi üçüncü BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı, BYK adına