DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT-KONAKLAMA
GENEL BİLGİLER
ÖNEMLİ TARİHLER
İNDİRİMLİ RESTORANLAR
İLETİŞİM

Untitled Document

DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi’nin düzenlediği Nisan Kursu’nun 32.si bu yıl 6-8 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Her yıl bir önceki yıldan daha büyük sayıda katılımcının ilgisiyle onurlandırılan kursumuzun bu yılki konusu ‘Pediatrik Oftalmoloji’ olarak belirlenmiştir.

Kursumuzu bu yıl ALS hastalığı ile mücadele ederken, yaşama ve mesleğine dair motivasyonunu kaybetmemiş, azmi ile hepimize örnek olan bir meslektaşımız; Sayın Op. Dr. Alper Kaya adına yapmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Dr. Kaya’nın tek parmağı ile yazdığı ve I.Engelliler Edebiyat Yarışması Öykü dalında birincilik alan ‘İşaret Parmağım’ isimli kitabını tüm kurs katılımcılarına hediye olarak sunmaktayız.

Bu yılki konumuzun geniş kapsamı nedeniyle, oftalmolojide çocukluk çağında en sık görülen hastalıkları ve bu konulardaki güncel yaklaşımları titizlikle ele aldık. Ayrıca katarakt, glokom ve şaşılık cerrahilerinin çocuk hastalarda uygulanması konusunda bilinmesi gereken önemli noktaların tartışılacağı geniş kapsamlı bir video panelini de kurs programına dahil ettik.

Konularında deneyimli meslektaşlarımızın panel ve konferanslarının yanı sıra bu yıl, uzun bir süreden sonra ilk kez yurtdışından konuşmacılar davet ettik. Davetimizi kabul ederek deneyimlerini bizlerle paylaşmak üzere kursumuza ABD den katılan Dr. McCulley ve Dr. Marx’a teşekkür ederiz.

Her yıl daha iyi bir kurs düzenleme heyecanı duyan ve bu sorumlulukla titiz bir çalışma gösteren TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma, kurs programının oluşturulmasında bizimle özenle çalışan TOD Birimlerine, bilimsel deneyimlerini bizimle paylaşarak kursumuza yüksek akademik değer katan davetli konuşmacılarımıza, bu toplantının en uygun koşullarda sizlere sunulmasına olanak sağlayan tüm sponsor firmalara, kurs organizasyonunu yapan Flap Tour yetkililerine ve Sheraton Kongre Merkezi yönetimine teşekkür ederiz.

Başarılı ve verimli bir kurs olmasını diler, Nisan ayında sizleri Ankara’ya bekleriz.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Özlem Evren Kemer
TOD Ankara Şubesi Başkanı


Şube Yönetim Kurulu adına

 
   
LookUs & OnlineMakale