DAVET
FOTOĞRAF GALERİSİ
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT FORMU
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİMSayın Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu (ORR) Birimi’nin düzenleyeceği TOD Esat Işık Uygulamalı Optik, Refraksiyon ve Az Görme Rehabilitasyonu kursuna sizleri davet ediyorum.

Son yıllarda katıldığımız TOD faaliyetlerinde, ORR biriminin yaptığı panel, kurs ve uygulamalı kurslara olan yoğun katılım ve iletilen talepler doğrultusunda bizler, birim olarak kuruluşumuzun 10. yılında uygulamalı bir kurs yapmayı planladık.

TOD Birim Bilimsel Etkinliği kapsamında birincisi yapılacak bu uygulamalı kurs 08 - 10 Temmuz 2011 tarihlerinde TOD İzmir Şubesi katkılarıyla, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları ABD. ev sahipliğinde İzmir Bornova’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirilecektir.

İlk gün verilecek teorik bilgilerin ışığında ikinci gün beşer kişilik gruplar halinde uygulamalı kurslar yapılacak, son gün de bir cam fabrikası ziyaret edilip, gözlük camlarının nasıl üretildiği kursiyerlere gösterilecektir.

Ücretsiz yapılacak bu kursta, gözlük muayenesinin incelikleri, gözlük camlarının özellikleri ve az görme rehabilitasyonu ile ilgili bilgiler konularında yetkin 11 eğitmen tarafından sizlere aktarılacaktır.

Birebir eğitim verilecek uygulamalı kurslar sayı kısıtlaması gerektirdiğinden, uygulamalı kurs katılımı 50 kursiyer ile sınırlandırılmıştır. Birinci gün verilecek teorik kurslara katılım sınırlaması yoktur. İlk başvuranların katılabileceği kursa kayıt olmak için lütfen acele ediniz.

Kurs programımızın oluşturulmasında emeği geçen birim sekreterimiz Dr. Alp ALAUF, birim eğitim sorumlusu Dr. Mete SOYTÜRK, birim aktif üyelerimizden Dr. Hilmi OR ile Dr. Sait EĞRİLMEZ’e ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı yönetimine teşekkür ederim.

Kursumuza sponsor olan Essilor ve Shamir firmalarının Türkiye distribitörlerine ve fabrikalarını ziyaretimize açan Aklens firmasına teşekkür ederim.

Tüm meslektaşlarımızı kursa davet eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Dr. Ayşen Topalkara 
TOD ORR Birim Başkanı

 
   
LookUs & OnlineMakale