Davet

Değerli meslektaşlarım,

TOD İzmir Şubesi tarafından İzmir’de düzenlenecek 36. Yaz Sempozyumu’na sizleri davet etmekten onur ve mutluluk duyuyorum.

20-22 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek ‘Oftalmolojide Teknolojik Gelişmeler’ başlıklı sempozyumumuz ebediyete uğurladığımız Prof. Dr. Günay Haznedaroğlu hocamız adına düzenlenmektedir. Hem Ege Üniversitesi’nde hem de Türk Oftalmoloji Derneği bünyesinde değerli hizmet ve katkıları olan hocamız hepimizin kalbinde çok önemli bir yer edinmiştir. Kendisini saygıyla anıyoruz.

Son yıllarda giderek ivmelenen teknolojik gelişmeler Oftalmoloji alanında da kendini göstermektedir. Global oftalmik sorunlara çözüm bulunması, hekime ve tedaviye ulaşımın kolaylaştırılması, göz hastalıklarının tanı ve tedavisinde yeni yaklaşımların üretilmesi gibi birçok gelişme oftalmoloji pratiğini durmaksızın şekillendirmektedir. Oftalmolojinin her alanında gördüğümüz bu teknolojik yenilikler sempozyumumuz süresince çok değerli meslektaşlarımız tarafından sizlere aktarılacaktır.
Sempozyum programında panel ve konferans konuşmalarının yanı sıra, sözlü bildiri oturumları da yer alacaktır. Ayrıca kontakt lens ve oküler travmatoloji ve medikolegal oftalmoloji birimlerinin aktiviteleri ile Genç Oftalmologlar grubunun paneli düzenlenecektir. Sempozyum ile ilgili bilgilere ve bilimsel programa https://www.todnet.org/YazSempozyumu2024/?p=program adresinden ulaşılabilecektir.

Sempozyumun düzenlenmesinde ve bilimsel programın hazırlanmasında emeği geçen TOD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine, sempozyuma katılıp bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşacak meslektaşlarımıza ve tüm katılımcılara, sempozyumun uygun ortam ve şartlarda sizlere sunulmasını sağlayan endüstri firmalarına ve organizasyonu sağlayan Global firması yönetici ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Sizleri İzmir’de, sonbaharın en güzel yaşandığı mevsimde, kapsamlı bilimsel ve sosyal bir program eşliğinde misafir edeceğimiz için çok sevinçliyiz. Eylül’de görüşmek dilekleriyle...
Saygılarımla

Prof. Dr. Şeyda Karadeniz Uğurlu
TOD İzmir Şube Başkanı
Şube Yönetim Kurulu adına