DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT BİLGİLERİ
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİMUntitled Document

Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu olarak görevimize devam edeceğimiz dönemde Beceri Aktarım Programları (BAP) adı altında bir dizi eğitim toplantısı düzenleme kararı aldık. Kurslarımız, Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM) yapılacaktır.

Eğitimlerimiz iki farklı şekilde uygulanacaktır:
1- Beceri Aktarım Kursu  (BAK) adı altında didaktik anlatımlarla desteklenen pratik kurslar,
2- Beceri Aktarım Laboratuvarı (BAL) adıyla pratik işlemlerin öğretileceği wetlab uygulamaları.

Bu BAP program başlığı altında ilk eğitim konumuzu “Kornea ve Oküler Yüzey BAK -1: Kuru Göz Tanı ve Tedavisinde Yaklaşım” şeklinde belirledik.

“Kuru göz” günlük pratiğimizde sık karşılaştığımız, belki çok da üstünde durmadığımız, ama hastaların yaşam kalitesini çok etkileyen bir rahatsızlık. Bu sebepten ilk olarak kuru göz konusu ile başlamayı uygun gördük. Kuru göz rahatsızlığının tanısında ve hastalığa yaklaşımda neler yapıyoruz, neler öneriyoruz, nerede sıkıntı yaşıyor olabiliriz konularının aydınlanması ve yaklaşımımızda eksiklikler kalmaması amacıyla bu programı planladık.

Toplantımızın ilk teorik kısmında kuru göz hastalığının tanı ve tedavisinde pratik bilgileri tekrarlamayı ve hasta yaklaşımda bir şema oluşturmayı amaçlıyoruz. İkinci kısmında ise küçük gruplar halinde konuşmacılarla olgular üzerinden tartışma yapılmasını planlıyoruz. Bu kısımda katılımcıların da kendi olgularını getirip tartışması bizleri memnun edecektir. Programdan ayrılırken mevcut bilgilerinizin pekişmesi ve yeni bilgilerle donanmış olarak eve gitmeniz bizim amacımız olacaktır.

Bizlere TODEM’i kazandıran Türk Oftalmoloji Derneği Yönetimine, gerçekleşecek etkinliğimizde değerli katkılarını sunacak olan konuşmacılarımıza, sponsorumuz Novartis firmasına ve organizasyonu hazırlayan Global firmasına teşekkürü bir borç biliriz.

Toplantı kontenjanımızı 40 katılımcı ile sınırlı tutuyoruz. Burada amacımız ikinci bölüm olan küçük grup tartışmalarından istediğimiz verimi alabilmek. Katılım durumunu başvuru kayıt sırasına göre yapmayı planladık. Katılmaya hak kazanıp kazanmadığınıza dair size en kısa sürede dönüş yapacağız.

Kuru göz konusuna ilgi duyan meslektaşlarımızı, 1 Nisan 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi birinci BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı, BYK adına

 

 


 
   
LookUs & Online Makale