DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT BİLGİLERİ
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİMUntitled Document

Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu olarak Beceri Aktarım Kursu  (BAK) adı altında didaktik anlatımlarla desteklenen pratik kurslardan ikincisini hemen ilkinin arkasında düzenliyoruz. Yine, Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM) kursumuzu gerçekleştireceğiz. Konumuzu “Kornea ve Oküler Yüzey BAK -2: Kornea Topografisi” şeklinde belirledik.

“Kornea topografisi” günlük göz muayenelerinde giderek daha sık başvurduğumuz, basit olarak astigmatizmanın düzgün veya düzensiz oluşunu değerlendirdiğimiz, keratokonus  gibi kornea ektazilerinin tanı ve takibinde yararlandığımız ayrıca katarakt ve refraktif cerrahi planlama ve takibinde olmazsa olmaz bir görüntüleme metodu haline gelmiştir. Kornea topografisi nasıl yorumlanmalı, hangi parametrelere özellikle dikkat etmeliyiz, ayırıcı tanıda nasıl yararlanmalıyız gibi sorulara cevap bulacağımız bir toplantı olacak şekilde programı planladık. Konusunda uzman konuşmacılarımızı dinleyip pratik kısmında olgular üzerinden tartışabileceğiniz toplantı sonrası eve giderken farklı bir perspektif kazanacağımızı umuyoruz.

Toplantı kontenjanımızı 40 katılımcı ile sınırlı tutmayı tercih ettik. İkinci pratik bölümünde küçük gruplarda daha rahat tartışabilmek ve en fazla verimi almak amacıyla sınırladık. Katılmayı arzulayan meslektaşlarımız “Başvuru” butonundan kayıt yaptırabilirler. Katılmaya hak kazananlara e-posta yoluyla dönüş yapacağız.

Kornea topografisini daha iyi öğrenmek, cihazı daha iyi tanımak isteyen meslektaşlarımızı, 2 Nisan 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi ikinci BAK programına davet ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı, BYK adına

 
   
LookUs & Online Makale