DAVET
KURULLAR
GENEL BİLGİLER
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT
KONAKLAMA
İLETİŞİM

 

Davet

Sayın Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi, 2014 yılı Oftalmoloji Kursu ana konusunu makula ve hastalıkları olarak belirlemiş ve  olabildiğince derin ve zengin bir bilimsel programı ilginize sunmuştur.

Makula temel aktörleri retina pigment epiteli, Bruch membranı, koryokapillaris, fotoreseptörler ve mikroglia olan ve tamamlayıcı rollerde lipofusin, melanozom, A vitamini, flavin ve karotenoidler gibi elemanların yer aldığı, okuma, ayrıntı seçme ve yüz tanıma gibi çok özel işlevlerin gerçekleştirildiği küçük bir bölgedir. Buradaki her türlü doğumsal veya edinsel sorun kişinin yaşam kalitesini ve topluma olan katkısını önemli ölçüde etkilemektedir. Bu sıradışı konumu nedeni ile makula son yıllarda ilaç sanayinin de göz bebeği haline gelmiştir.

Tüm bu etkenlerin yarattığı itici güç ile makula hastalıkları konusunda sürekli yeni bilgiler üretilmekte ve bunların ışığında gerek tanıda gerekse tedavi alanında paradigmalar çok sık değişmektedir. Bu yılki Oftalmoloji Kursu makula hastalıklarına yönelik görüşlerimizi tazeleyecek ve güncelleyecektir. Tüm değerli meslektaşlarımızı bu heyecan verici bilimsel buluşmaya davet eder, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Hayyam KIRATLI
TOD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu  Adına


 
   
LookUs & OnlineMakale