DAVET
KURULLAR
BİLİMSEL PROGRAM
KAYIT BİLGİLERİ
GENEL BİLGİLER
İLETİŞİMUntitled Document

Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Bilindiği üzere asker hastanelerinin yakın zamanda Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi sonrasında, askerlikle ilgili sağlık işlemlerinde çeşitli sorunlar yaşanmaya başlamıştır. Oküler Travma ve Medikolegal Oftalmoloji (OTM) BYK olarak  özellikle askeri mevzuata yabancı olan Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerindeki meslektaşlarımız başta olmak üzere pek çok meslektaşımızı ilgilendiren bu sorunları, çözümlerini ve göz sağlık kurullarındaki güncel gelişmeleri de kapsayan bir kurs programı hazırladık.

25 Mart 2017 Cumartesi,  13:00 - 18.30   saatleri arasında İstanbul TODEM’de  düzenleyeceğimiz Beceri Aktarım Kursu (BAK) başlığını‘’Sivil ve Askeri Sağlık Kurulları Sorun ve Çözümleri’’ olarak belirledik. Başta GATA'dan olmak üzere, sağlık kurulları konusunda deneyimli meslektaşlarımızın ve hukukçularımızın sunularına ek olarak siz katılımcılarımızın önceden gönderebileceğiniz olgu örnekleriyle de olabildiğince etkileşimli geçecek bu kursun ilgi çekeceği ve güncel ihtiyaca katkısı olabileceği kanaatindeyiz. Bizlere bu olanağı sağlayan TOD Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Reha Ersöz nezdinde MYK üyelerine, TODİŞ Yönetimine, konuşmacı meslektaşlarımıza, TODEM çalışanlarına ve kurs organizasyonu alt yapısını sağlayan Global Firmasına teşekkürlerimizi sunarız.

Sürekli değişen yönetmelikler nedeniyle sağlık kurulları konusunda bilgilerini güncellemek isteyen, günlük pratikte karşılaştığı ilginç veya sorunlu olgu örneklerini paylaşmak isteyen meslektaşlarımızı ve özellikle uzmanlık eğitimlerinin sonuna yaklaşmış arkadaşlarımızı kursumuza davet ediyoruz. Olgu örneklerini (mümkünse ppt/pptx şeklinde) omuyar@gmail.com adresine gönderen meslektaşlarımızın sunuları da gönderim sırasına göre, süre yettiğince konuşmacılarımız tarafından oturumda tartışılabilecek şekilde değerlendirilecektir. İstendiği takdirde veya zorunlu durumlarda isimler saklı kalacaktır.

Bize katılmak isteyen ilk 100 meslektaşımızdan biri olmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki butona basınız.

Saygı ve sevgilerimizle

Dr. O. Murat Uyar
TOD OTM Birim Başkanı
YK adına

 

 

 


 
   
LookUs & OnlineMakale