Untitled Document

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği 49. Ulusal Oftalmoloji Kongresi uzun bir aradan sonra Antalya yerine bu sene İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Son olarak 2003 yılında gerçekleştirildiğinden bu yana özlediğimiz bu güzel şehir İstanbul 2015 yılı Ulusal Kongremize ev sahipliği yapacaktır.

Kongremizi en çok oftalmoloğumuzun bulunduğu İstanbul’da  Şubelerimizden Çukurova Şubesi’nin yüksek katkılarıyla; 4-8 Kasım 2015 tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceğiz. Kongrenin, hepimizin hocası, mütevazi insan merhum Dr. Bülent Artuner anısına yapılacak olması kongremize ayrı bir önem ve anlam katmaktadır.

Teknolojinin bu kadar ilerlediği, en son gelişmelere, güncel bilgilere ulaşmanın bu kadar kolaylaştığı bir çağda bile Ulusal Kongre önemini korumakta olup, ülkemizde Mezuniyet Sonrası Eğitim’den neredeyse tek sorumlu kuruluş olan ve bu amaç doğrultusunda ilerleyen Derneğimize de bir fırsat yaratma niteliğindedir.

Geçmiş yıl kongrelerimizde olduğu gibi bu yıl da, konusunda uzman uluslararası konuklarımız,  birbirinden değerli ve tecrübeli hocalarımız ve meslekdaşlarımız konferanslar, paneller, sempozyumlar, uzmanına danış ve endüstri oturumları, canlı cerrahiler ve kurslar ile, engin bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşarak, kongremize kıymetli katkılarda bulunacaklardır. Çeşitli kliniklerimizden yapılacak olan serbest bildiri ve posterler de yine kongremizi renklendirecek ve değer katacaktır.

Yoğun bir katılım beklediğimiz endüstri ise Oftalmoloji’deki en yeni ürün ve gelişmeleri,  en son bilimsel verilerin ışığı altında sergileyerek sizlerin beğenisine sunacaktır.

Ulusal Kongre’mize sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyarım.

Türk Oftalmoloji Derneği 49. Ulusal Kongresi’nde görüşmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Bora Eldem

TOD Genel Başkanı
TOD MYK Adına


LookUs & Online Makale