Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

Geçen dönem uygulamaya başlanan ve sizlerden büyük ilgi gördüğünü düşündüğümüz Beceri Aktarım Kursları (BAK) çerçevesinde bu seneki ilk etkinliğimiz 9 Şubat 2019 tarihinde Ankara Todem salonunda yapılacaktır.

Glokom tanısında ve ilk tedavinin nasıl olması gerektiği konusunda özellikle asistanlık eğitiminin son yıllarında ve yeni uzman düzeyindeki arkadaşlarımızın günlük pratiklerinde sık karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmayı amaçladık. Hem glokom tanısını koymak ve hastalıkta ilerlemenin olup olmadığını tespit etmek;  hem de kimi, ne zaman ve nasıl tedavi edeceğiz, tedaviyi ne zaman yoğunlaştıracağız sorularına çözüm aramak amacıyla bu 2 bölümlü toplantıyı düzenledik.

Toplantının ilk bölümünde göziçi basıncı, görme alanı ,  OCT taraması, gonyoskopi gibi temel tanı yöntemlerini kullanarak glokomun tanısını ve ilerlemesini nasıl tespit edebiliriz sorularına olgular üzerinden yanıtlar aranacaktır. İkinci bölümde ise tedavi konuşulacak ve yine olgular üzerinden çeşitli glokom tiplerindeki yaklaşımlarımız sizlere aktarılacaktır. Her iki bölüm sonunda değişik görme alanı ve OCT cihazları ile tüm katılımcılar eğitmenler eşliğinde pratik yapacaktır. Katılımcılar akıllarında kalacak tüm sorulara bu bölümde kolaylıkla yanıtlar bulacaktır.

Toplantının verimli olabilmesi amacıyla kontenjanımızı 50 katılımcı ile sınırladık. Biz hazırız, sizlerin katılımınızı bekliyoruz.

Sevgiyle kalınız
Dr.Özcan Ocakoğlu
TOD Glokom Birimi Başkanı