Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Yürütme Kurulu olarak Beceri Aktarım Kursu  (BAK) adı altında didaktik anlatımlarla desteklenen pratik kurslardan dördüncüsünü gelen yoğun talep üzerine yine “Kornea Topografisi” konusunda düzenliyoruz. Toplantı yerimiz her zamanki gibi Türk Oftalmoloji Derneği Eğitim Merkezi’nde (TODEM) olacak.

“Kornea topografisi” günlük göz muayenelerinde sık başvurduğumuz, astigmatizmanın düzgün veya düzensiz oluşunu değerlendirdiğimiz, keratokonus  gibi kornea ektazilerinin tanı ve takibinde yararlandığımız ayrıca katarakt ve refraktif cerrahi planlama ve takibinde olmazsa olmaz bir görüntüleme metodu. Kornea topografisi nasıl yorumlanmalı, hangi parametrelere özellikle dikkat etmeliyiz, ayırıcı tanıda bize nasıl yardımcı oluyor gibi sorulara cevap bulacağımız bir toplantı olacak şekilde programı planladık. İlk kornea topografisi eğitim toplantımız sonrasında aldığımız geri bildirimlere dayanarak söyleyebiliriz ki, konusunda uzman konuşmacılarımızı dinleyip pratik kısmında olgular üzerinden tartışabileceğiniz toplantı sonrası eve giderken farklı bir perspektif kazanacaksınız.

Toplantı kontenjanımızı ikinci pratik bölümünde küçük gruplarda daha rahat tartışabilmek ve en fazla verimi almak amacıyla 40 katılımcı ile sınırladık. Katılmayı arzulayan meslektaşlarımız “Başvuru” butonundan kayıt yaptırabilirler. Katılmaya hak kazananlara e-posta yoluyla dönüş yapılacaktır.

Kornea topografisini daha iyi öğrenmek, cihazları daha iyi tanımak isteyen meslektaşlarımızı, 1 Ekim 2017 tarihinde düzenleyeceğimiz “Kornea ve Oküler Yüzey BAK -4: Kornea Topografisi” toplantımıza bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

Prof. Dr. Rana Altan Yaycıoğlu
TOD Kornea ve Oküler Yüzey Birimi Başkanı, BYK adına