Davet

Sayın meslektaşlarım,

Akademik yaşam çok uzun ve zorlu bir yoldur. Bu yolda aksamadan ve duraksamadan yürüyebilmek için akademik bilginin en üst seviyede olması elbette bu zorlu yolu kolaylaştıracaktır.

Her gün hatta her dakika akademik dünyada baş döndürücü gelişmeler olmakta ve birçok şey büyük bir hızla değişmektedir. Biz, ‘Genç Oftalmologlar Grubu’ olarak konuya ilgi duyan meslektaşlarımıza yönelik bir kurs yapmayı istedik. Akademik dünyayı takip eden değerli hocalarımız ve meslektaşlarımızın yardımıyla bir kurs programı oluşturduk. Birbirinin devamı olacak şekilde Ankara ve İstanbul TODEM’de yapacağımız kurslarla önce akademik bir ortamın nasıl oluşturulması gerektiğini, bir bilimsel makaleye nasıl başlanacağı, geliştirileceği ve sonuçlandırılacağını, yeni doçentlik sisteminin detaylarının neler olduğunu, bilimsel projelerin nasıl yapılacağını, veritabanlarının nasıl kullanılması gerektiğini, biyoistatistik yöntemleri, yurtdışında fellowluk yapmanın detaylarını, sözlü sunumların nasıl yapılacağını ve çalışmalar için etik iznin nasıl alınması gerektiğini sizlere özetleyeceğiz.

Kursun sadece akademik yaşama yeni başlayanlara değil, bu yolda ilerleyen tüm akademisyen ve akademisyen adaylarına faydalı olacağını düşünüyoruz.

Sizleri ‘Akademik Yaşam Kılavuzu 1 ve 2’ isimli kursumuza davet ediyoruz.

Saygı ve sevgi ile…

Doç. Dr. Çağatay ÇAĞLAR
Genç Oftalmologlar Grubu Başkanı
Grup Yönetim Kurulu adına