• Gün
  • Saat
  • Dakika
DAVET MEKTUBU

Prof. Dr. İzzet Can

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

54. Ulusal Türk Oftalmoloji Kongresi 4-8 Kasım 2020 tarihleri arasında yurdumuzun incilerinden Antalya’da Sueno Otel & Kongre Merkezi, Belek’te yapılacaktır. Derneğimizin en büyük bilimsel aktivitesi olan bu toplantıya sizleri Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu ve Organizasyon Komitesi adına davet etmekten onur duyuyorum.

En başta gelen işlevi mezuniyet sonrası eğitime katkı vermek olan derneğimiz bu yıl da ulusal kongresine büyük bir heyecanla hazırlanmaktadır. Kongre programımız gerek eğitim birimlerinin gerek de ulusal kongre organizasyon komitesinin düzenlediği toplantılarla ve yabancı konuşmacılarımızın da katılımlarıyla zenginleştirilmiş tam anlamıyla bir kez daha bilimsel bir şölene dönüştürülmüştür.

Yıllardır gerek bilimsel alanındaki kalitesi gerek de organizasyonel düzeni ile siz değerli meslektaşlarımızın takdirlerini kazanan, uluslararası popüler toplantılardan eksiği olmadığı sürekli olarak ifade edilen kongremizin artık uluslararası katılımlarla bir çekim merkezi haline gelmesi en başta gelen hedeflerimizden biri olmuştur. Bu nedenle ülkemizden olan katılımların yanında artık Dünya’nın her yerinden meslektaşlarımızı da aramızda görmek istiyoruz. Bu nedenle bu yıldan itibaren toplantılarımızda İngilizce’nin yanında, Fransızca ve Rusça eş zamanlı tercümeler de yer alıyor olacaktır.

Kongrelerimizin özlemlerin giderildiği, dostlukların pekiştirildiği, bilgi alışverişlerinin yapıldığı kısaca aile olduğumuzu bize hatırlatan ortamlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu güzelliklerin bir miktar da olsa şehir merkezlerinden ziyade tatil köylerinde kongre yapmamıza bağlı olduğunu da yıllardır gözlemliyoruz. Bu yıl kongremizin gerçekleşeceği Sueno Hotel & Kongre Merkezinin mükemmel atmosferinin bizleri bir kez daha bir araya getirip unutamayacağımız güzel günler yaşatacağını ümit etmekteyiz.

Kongremiz tam gün sürecek olan birim ileri eğitim programları (BİLEP) ile başlayacaktır. Bilindiği üzere BİLEP’ler normal toplantı formatları içeriğinde her zaman tartışma fırsatı bulamadığımız ileri düzeydeki bilgileri kapsayan programlar olarak 4 yıldır bilimsel faaliyetlerimiz içinde özel bir yer tutmaktadır. Kongremizin ana kapsamında paneller, kurslar, yuvarlak masa toplantıları, etkileşimli toplantılar, video oturumları, sözlü sunum ve poster etkinlikleri, uydu toplantıları her yıl olduğu gibi yer alacaktır. Ayrıca pratik eğitim alanındaki önemli etkinliklerimizden beceri aktarım programlarımız da kongremizin önemli parçalarından biri olmaya devam edecektir.

Sizleri COVID-19 pandemisi ile çok endişeli, çok zorlu bir yılın üzüntülerini, gerginliklerini geride bırakmak, bilimsel bir şölenle ülkemizde ve dünyada normale dönmenin mutluluğunu yeniden yaşamak üzere kongremize davet ediyor, sevgiler sunuyorum.

Prof. Dr. İzzet Can
TOD Genel Başkanı


Prof. Dr. Yaşar Duranoğlu

Saygıdeğer Meslektaşlarım;

Ülkemizin en eski ve saygın eğitim kuruluşlarından birisi olan Türk Oftalmoloji Derneği’nin 54.Ulusal Kongresini Konya-Antalya şubesinin katkılarıyla düzenlemekten dolayı büyük bir gurur ve sevinç duymaktayız.

Yaşamımızın her anında bize eşlik eden BİLGİ’nin her yönüyle tartışılacağı, paylaşılacağı, meslektaşlarımızın birbiri ile tanışıp kaynaşacağı kongremiz Antalya-Belek Sueno Otelde 4-8 kasım 2020 tarihlerinde yapılacaktır.

Her yıl büyüyen dernek ailemizin bir araya geldiği Ulusal Kongreler edinim ve becerilerin paylaşıldığı en önemli eğitim organizasyonudur. Bu nedenle bize bu fırsatı sağlayacak olan katılımcı ve konuşmacılara minnettarım.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından söylendiği gibi; Hayatta en Hakiki Mürşit İlimdir.

Bilimsel ve sosyal programın hazırlanmasında emeği geçen Türk Oftalmoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu üyelerine, tüm birimlerin yürütme kurulu ve aktif üyelerine, Endüstri firmalarına, organizasyonu sağlayacak olan Global firması yönetici ve çalışanlarına Ulusal Kongre Organizasyon Komitesi ve Konya - Antalya Şubesi Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ederim.

Katılımınız ile anlam kazanacak olan kongremize sizleri, beklentilerinizi karşılaması temennisi ile davet eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Yaşar Duranoğlu
TOD Konya - Antalya Şube Başkanı
Kongre 2.Başkanı


KONGRE MERKEZİ Detay için tıklayınız

KONGRE KURSLARI Detay için tıklayınız