Değerli Meslektaşlarım,

Türk Oftalmoloji Derneği Ankara Şubesi’nin her yıl Nisan ayının ilk haftasında düzenlediği Nisan Kursu’nun 31. sinin hazırlıklarını tamamlamanın heyecanını yaşıyoruz.  Her zaman güncel bilimsel içerik ile oluşturulan ve meslektaşlarımızın yoğun ilgisi ile onurlandırılan kursumuzun bu yılki konusu ‘Oküloplastik Cerrahi ve Oküler Onkoloji’.

TOD Oküloplastik  ve Onkoloji Birimlerinin titizlikle oluşturdukları bilimsel programda 9 panel dahilinde orbita, lakrimal sistem ve kapak hastalıkları ile orbitanın tümörleri, konularında uzmanlaşmış değerli bilim insanları tarafından tartışılacaktır.

Programımızda ayrıca Okuloplastik Cerrahi alanında güncel cerrahi tekniklerin sergilenip, tartışılacağı bir canlı cerrahi oturumu bulunmaktadır. Cerrah ve izleyici arasında canlı iletişimin mümkün olacağı bu oturumda, güncel olan teknikleri ve püf noktalarını öğrenme fırsatı bulacağız.  

Kursumuzun son gününde TOD Kornea,  Nörooftalmoloji ve Şaşılık Birimlerinin olgu sunumlarına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duymaktayız.

Kursumuzun gerçekleşmesini sağlayan tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, bilimsel programın oluşturulmasında destek veren TOD Okuloplastik  Cerrahi ve Oküler Onkoloji Birimlerine, toplantıda yer alan tüm konuşmacılara, canlı cerrahiye ev sahipliği yapan GATA Göz Kliniğine, sponsorlukları ile kursumuza destek veren tüm firmalara, Sheraton Kongre Merkezi çalışanlarına ve organizasyonu üstlenen Flap Tour’a teşekkür ederiz.

Sizleri 31. Nisan Kursunda aramızda görmeyi umuyoruz.

Saygılarımla,

Dr. Özlem Evren Kemer

TOD Ankara Şubesi
Yönetim Kurulu Başkanı