Untitled Document

Genel Bilgiler

 

Kongre Yeri

Rixos Sungate Kongre Merkezi Çifteçeşmeler Mevkii, Beldibi 3, Kemer-ANTALYA

Telefon : 0242 824 00 00
Faks : 0242 824 97 55
Web : www.rixos.com


Kongre Dili
Kongrenin resmi dili Türkçe olup; İngilizce oturumlar eşzamanlı olarak Türkçe'ye çevirilecektir.
Bilimsel program 29 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.


Kongre Yaka Kartları
Kongre yaka kartlarının tüm oturumlarda, sosyal etkinliklerde ve ticari sergi alanlannda taşınması zorunludur. Ön kaydını yaptırmış katılımcılar önceden hazırlanmış yaka kartlarını diğer belgelerle birlikte ön kayıt esnasında beklemeden alabileceklerdir. Yerinde (on-site) kayıtlarda katılımcılar kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra yaka kartlarını alabilecekler ve ilgili birime geçebileceklerdir. Kongremizde yaka kartları olarak barkodlu kartlar kullanılacaklardır. Kongre düzenlenmesi çerçevesindeki etkinliklerin tümü bu kartlann hafızasına işlenecektir. Bu nedenle yaka kartı olmaksızın kongre merkezi içinde dolaşılması mümkün olamayacaktır. Barkodlu kartlar ile, üyelerin faydalanacakları hizmetler kesin olarak belirlendiğinde yaka kartlan sadece bir kimlik bilgisi değil aynı zamanda, kongre etkinliklerinden haklan çerçevesinde yararlanmak için bir şifre kartı olduğunu tekrar vurgulamak isteriz.


Kredilendirme
Kongre Türk Tabipler Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.


Ulaşım
Havalimanı'ndan kongre merkezine araçla 50 dakikada ulaşılabilmektedir, Kongre merkezi ile Antalya şehir merkezi arası ise araçla 30 dakikadır. Havalimanı ile kongre merkezi arasında yapılacak olan mekik servisler ve mekik servis saatleri ile ilgili olarak Kongre Organizasyon Sekreteryası ile irtibat kurunuz.

İklim
29 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya'da beklenen en düşük sıcaklık 15°C en yüksek sıcaklık ise 25°C, nem oranının ise % 60-70 olması beklenmektedir.


Resmi Davetiye, Pasaport ve Vize
Katılımcıların talepleri doğrultusunda resmi davet yazısı Kongre Organizasyon Komitesi tarafından gönderilecektir. Türkiye'nin vize uyguladığı ülkelerden gelecek katılımcıların gerekli vize ve pasaport işlemlerini seyehatlerinden önce tamamlamaları gerekmektedir.

 

Haberleşme Hizmetleri
Kongre boyunca, faks, telefon ve elektronik posta hizmetleri kongre merkezimizde kullanımınıza sunulacaktır. Bu hizmetlerden faks ve telefon ücretli, elektronik posta iletileri ise ücretsiz gerçekleştirilecektir. Kongre alanı içinde kablosuz internet olanağından ücretsiz yararlanabilirsiniz.


Ödemeler ve Döviz İşlemleri
Kongre dahilindeki kayıt ücretleri Türk Lirasıdır. Konaklama bedelleri ise Euro olarak ödenecektir. Stand ve sponsorlukla ilgili ödemeler Euro ya da Türk Lirası olarak yapılabilecektir. TL olarak yapılan ödemelerde Merkez Bankası'nın 29 Eylül 2010 tarihindeki döviz satış kuru kullanılacaktır. Tüm ödemelerde havale masrafı ödemeyi yapan firma/kişi tarafından karşılanacaktır. Kongre hesabının açıldığı banka ile yapılan mutabakat gereği aynı bankanın diğer şubelerinden yapılacak havalelerden havale ücreti alınmayacaktır.


Sunu Kontrol Odası
Tüm sunular kontrol odasına verilmelidir. Her salonda VCD DVD oynatıcılar ve multimedya projektör cihazları kullanıma hazır bulundurulacaktır. Video sunumlarının VCD veya DVD olarak, diğer sözlü sunumların ise Microsoft Povverpoint® programında sunulabilecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.


Video Kütüphanesi
Kongre esnasında, katılımcıların gönderdikleri bütün videolar DVD formatına dönüştürülerek Video Kütüphanesinde gösterilecektir. Videolarının bu kütüphanede yayınlanmasını isteyen katılımcılarımızın CD, DVD ya da DV kasetlerinin bir kopyasını en geç 6 Ağustos 2010 tarihine dek Kongre Organizasyon Sekreteryasına ulaştırmaları gerekmektedir.

 


Ticari Sergi Alanları
Kongre süresince devam edecek ve ticari firmalann katılımı ile gerçekleştirilecek olan ticari sergide katılımcılara, oftalmoloji ve üyelerimizin ilgi duyduklarını düşündüğümüz diğer alanlardaki ürünler, cihazlar ve yeni hizmetlerin tanıtılması amaçlanmaktadır. Bilimsel toplantıların gerçekleştirileceği toplantı salon lan ile bağlantısı bulunan fuaye alanları bu amaç için düzenlenmiştir. Stand açan ticari firmalar görevli olarak kontenjanlan kadar kişiyi kayıt etme hakkına sahiptir. Ancak kişi sayısı belirlenen kontenjan üzerinde ise; firma temsilcisilerine ücretli kayıt yaptırmak zorundadır. Ticari firmalar ihtiyaç duyacakları teknik donanımları, stand talepleri ile birlikte en kısa zamanda kongre organizasyon sekreteryasına bildirmek zorundadır. İlgili taleplerin kongre tarihinden en geç bir hafta öncesine dek bildirilmesi gerekmektedir. Firmaların ihtiyaç duydukları hizmeti sağlama amacı ile fuar alanında yeterli sayıda personel bulunacaktır.


Meslekte 40. Yılını Dolduran Meslektaşlarımız
Türk Oftalmoloji Derneği web sayfasında mesleklerinde 40. yılını dolduran meslektaşlarımıza ait üye bilgileri bölümünde yeterli bilgi bulunamadığından; mesleklerinde 40. yılını dolduran meslektaşlarımızın ekteki formu doldurmalarını ve kongre organizasyon sekreteryasına vermelerini rica ederiz.

 


Son gönderim tarihi: 31 Temmuz 2010

Son gönderim tarihi: 31 Temmuz 2010

 

LookUs & OnlineMakale