Untitled Document

Genel Bilgiler

Kongre Yeri
Acapulco Otel ve Kongre Merkezi, Girne-K.K.T.C

Telefon : +90 392 650 45 00
Faks : +90 392 824 4455
Web : www.acapulco.com.tr

Kongre Dili
Kongrenin resmi dili Türkçe olup; İngilizce oturumlar eşzamanlı olarak Türkçe'ye çevirilecektir.
Bilimsel program 5-9 Ekim 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Kongre Yaka Kartları
Kongre yaka kartlarının tüm oturumlarda, sosyal etkinliklerde ve ticari sergi alanlarında taşınması zorunludur. Ön kaydını yaptırmış katılımcılar önceden hazırlanmış yaka kartlarını diğer belgelerle birlikte ön kayıt esnasında beklemeden alabileceklerdir. Yerinde (on-site) kayıtlarda katılımcılar kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra yaka kartlarını alabilecekler ve ilgili birime geçebileceklerdir. Kongremizde yaka kartları olarak barkodlu kartlar kullanılacaklardır. Kongre düzenlenmesi çerçevesindeki etkinliklerin tümü bu kartların hafızasına işlenecektir. Bu nedenle yaka kartı olmaksızın kongre merkezi içinde dolaşılması mümkün olamayacaktır. Barkodlu kartlar ile, üyelerin faydalanacakları hizmetler kesin olarak belirlendiğinden; yaka kartları sadece bir kimlik bilgisi değil aynı zamanda, kongre etkinliklerinden hakları çerçevesinde yararlanmak için bir şifre kartı olduğunu tekrar vurgulamak isteriz.

Kredilendirme
Kongre Türk Tabipler Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.

Ulaşım
Havalimanı'ndan kongre merkezine araçla 50 dakikada ulaşılabilmektedir. Havalimanı ile kongre merkezi arasında yapılacak olan mekik servisler ve mekik servis saatleri web sitesinden anons edilecektir.

İklim
5-9 Ekim 2011 tarihleri arasında Girne’de beklenen en düşük sıcaklık 25°C en yüksek sıcaklık ise 35°C, nem oranının ise % 60-70 olması beklenmektedir.

Resmi Davetiye, Pasaport ve Vize
Katılımcıların talepleri doğrultusunda resmi davet yazısı Kongre Organizasyon Komitesi tarafından gönderilecektir. K.K.T.C giriş işlemleri sırasında katılımcıların pasaport yerine  T.C. Kimlikleri ile giriş yapmaları önemle rica olunur.

Haberleşme Hizmetleri
Kongre boyunca, faks, telefon ve elektronik posta hizmetleri kongre merkezimizde kullanımınıza sunulacaktır. Bu hizmetlerden faks ve telefon ücretli, elektronik posta iletileri ise ücretsiz gerçekleştirilecektir. Kongre alanı içinde kablosuz internet olanağından ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Sunu Kontrol Odası
Tüm sunular kontrol odasına verilmelidir. Her salonda VCD DVD oynatıcılar ve multimedya projektör cihazları kullanıma hazır bulundurulacaktır. Video sunumlarının VCD veya DVD olarak, diğer sözlü sunumların ise Microsoft Powerpoint® programında sunulabilecek şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Video Kütüphanesi
Kongre esnasında, katılımcıların gönderdikleri bütün videolar DVD formatına dönüştürülerek Video Kütüphanesinde gösterilecektir. Videolarının bu kütüphanede yayınlanmasını isteyen katılımcılarımızın CD, DVD ya da DV kasetlerinin bir kopyasını en geç 15 Ağustos 2011 tarihine dek Kongre Organizasyon Sekreteryası’ na ulaştırmaları gerekmektedir.

Meslekte 40. Yılını Dolduran Meslektaşlarımız
Türk Oftalmoloji Derneği web sayfasında mesleklerinde 40. yılını dolduran meslektaşlarımıza ait üye bilgileri bölümünde yeterli bilgi bulunamadığından; mesleklerinde 40. yılını dolduran meslektaşlarımızın bağlı bulundukları TOD Şubesi ile temasa geçmeleri gerekmektedir.

LookUs & OnlineMakale