TodNet
 


 

 

TOD Geleneksel Anıtkabir Ziyaret

TOD Geleneksel Anıtkabir Ziyaretleri

Kurumsal nitelikli ilk Anıtkabir ziyaretimiz, Türk Oftalmoloji Derneği’nin seçilmiş genel merkez, şube ve birim yöneticilerimizin üyelerimizle birlikte Atamızı her yıl ziyaret edilmesinin anlamı ile yola çıkan dönemin  Genel Başkanının talebi ve Ankara Şubesi Başkanının girişimleri ile 31 Mart 2016 tarihinde, Nisan Kursu’ndan bir gün önce “Oftalmolojide Eğitim Buluşması” sırasında yapıldı.

29 Mayıs 2016 tarihli Genişletilmiş MYK toplantısında bu ziyaretlerin her yıl gerçekleştirilerek gelenekleşmesi, dönemin seçilmiş şube, birim kurullarının ve üyelerimizin anılan ziyarette yer almaları, kursun bütünlüğünü bozmayacak şekilde Nisan Kursu’nun ilk günü sabahı yapılması karara bağlandı. Anıtkabir bizler için sahip olduğu manevi değer nedeniyle, halkımızın sevgi ve saygısının birleştiği bir simge haline gelmiştir. Bu bilinçle hep birlikte kongre merkezinden otobüslerle Anıtkabir ‘e geliyoruz. Aslanlı yolda ve sonrasında tören meydanında Atamızın huzuruna çıkmadan önce kendisine ve bu vatan için kendisini feda etmiş tüm şehitlerimize olan minnet duygularımızı yoğunlaştırarak toplu olarak yürüyüşümüzü yapıyoruz. Mozoleye 42 basamaklı merdiveni hep birlikte çıkarak ulaşıp, Genel Başkanımızın çelengimizi bırakmasından sonra önünde saygı ile duruyor ve Anıtkabir özel defterine kendisinin ilkelerine bağlılığımızı bir kez daha not düşüyoruz .

 

ANITKABİR 2016
ANITKABİR 2017
ANITKABİR 2018
ANITKABİR 2019
ANITKABİR 2021
ANITKABİR 2022
ANITKABİR 2023

Copyright © 2024, Türk Oftalmoloji Derneği

Ana Sayfa | Üye Bilgi Bankası | Dernek Hakkında | Türk Oftalmoloji Dergisi | TOD Forum | Gizlilik İlkesi | Yardım ve Destek | İrtibat

LookUs & Online Makale