TodNet
 


 

 


TODEM SİMÜLASYON CİHAZLARI


Eyesi Surgical, göz içi cerrahi eğitimi için üst düzey bir sanal gerçeklik simülatörüdür. Eyesi platformu, katarakt ve vitreoretinal cerrahi için arayüzlerle donatılabilir. Eğitim birimleri, temel beceri eğitiminden cerrahi prosedürlere ve komplikasyon yönetimine kadar uzanır. Doğrulanmış eğitim kavramları, simülatörü programlarına entegre etmede ikametleri destekler. Çok sayıda çalışma, Eyesi Surgical ile eğitimin etkinliğini göstermiştir.


GERÇEKÇİ EĞİTİM ORTAMI

Üst Düzey Simülasyon

Eyesi Surgical, cerrahi adımların eğitimi için sürükleyici bir ortam sunar. Simülatörün ameliyathane mikroskobu sayesinde kursiyerler, gerçekçi cerrahi aletlerle çalışırken sanal cerrahi alanı stereo ve yüksek çözünürlükte görürler. Tıpkı gerçek cerrahide olduğu gibi, gereksiz yara stresini, viskoelastik kaybını veya azalmış kırmızı refleksi önlemek için dikkatli alet hareketleri gereklidir. Gerçek zamanlı olarak doku ile etkileşimin son derece gerçekçi simülasyonu, kursiyerlerin cerrahi deneyimini artırır - gerçek hastalar için risk oluşturmaz.

Katarakt Eğitim Modülleri

Eyesi katarakt kursları, kapsüloreksis, hidrodiseksiyon, fako, irrigasyon/aspirasyon ve GİL yerleştirme için cerrahi eğitim modüllerinin yanı sıra komplikasyon yönetimini içerir. Soyut simülasyon görevleri, mikrocerrahi motor becerilerini, mikroskop kullanımını, insizyonda uygun şekilde döndürmeyi ve uzamsal sınırların anlaşılmasını tekrarlar ve güçlendirir.

Sanal cerrahi sırasında forseps, visko kanül, kistotom ve fako probu gibi katarakt aletleri mevcuttur. Bir ameliyathane makinesi arayüzü ve iki eksenli bir fako ayak pedalı, akışkanların kontrol edilmesini sağlar. Kursiyerler, bir cerrahi prosedürü güvenli ve etkili bir şekilde tamamlamak için uygun fako parametrelerini seçmelidir.


RETİNA CERRAHİSİ

Vitreoretinal Eğitim Modülleri

Arka segment cerrahisi eğitimi için Eyesi Surgical platformu bir vitreoretinal arayüz seti ile donatılabilir. OCULUS SDI®/BIOM® donanım taklidi, ameliyathanedeki gerçek bir BIOM gibi çalıştırılır ve yardımcı optiklerin karmaşık etkileşimleri doğru bir şekilde yeniden üretilir. Asistanlar, gözdeki derinlik algısını, aletlerin doğru kullanımını ve ameliyathanenin doğru ayarlarını öğrenirler.

Eyesi Surgical için mevcut vitreoretinal eğitim modülleri arasında posterior hyaloid dekolmanı, periferik vitreektomiler, iç sınırlayıcı membran soyulması (ILM), epiretinal membranların çıkarılması veya retina dekolmanlarının petrol veya gaz endotamponadları ile tedavisi yer alır.


DOĞRUDAN OFTALMOSKOPİ İÇİN EĞİTİM SİMÜLATÖRÜ

Binoküler İndirekt Oftalmoskop Oftalmoskop simülatörü, doğrudan oftalmoskopiyi öğretmek için yenilikçi bir yol sunar. Binoküler İndirekt Oftalmoskop, gerçek muadili ile aynı şekilde işlenir. Öğrenciler, farklı yaş ve etnik kökene sahip sanal hastaları inceleyebilir. Simülatör, yalnızca birkaç saat içinde en yaygın patolojilerin tanınmasını öğretmek için tasarlanmış, didaktik olarak yapılandırılmış bir müfredatla birlikte gelir.

Binoküler İndirekt Oftalmoskop İngilizce, Çince, Fransızca ve İspanyolca dillerinde mevcuttur.

GERÇEKÇİ EĞİTİM ORTAMI

Yüksek Kaliteli Simülatör

Binoküler İndirekt Oftalmoskop, gerçek bir doğrudan oftalmoskopun tüm özelliklerini taklit ederek, cihaz kullanımına ilişkin hayata yakın bir eğitim sağlar. Simülatör, gerçek bir oftalmoskop gibi görünen ve hissettiren bir hasta modeli kafasına ve bir oftalmoskop el aletine sahiptir. Dokunmatik ekran, hasta bilgilerini, muayene ayarları menüsünü ve muayenenin canlı görüntüsünü içeren kullanıcı arayüzünü görüntüler.

STANDARTLAŞTIRILMIŞ MÜFREDAT

Kendi Kendine Rehberli Eğitim

Binoküler İndirekt Oftalmoskop, büyük sınıfların kendi kendine rehberli eğitimi için standartlaştırılmış bir müfredat sunar. Simülatörün vaka veritabanı, retinanın klinik olarak ilgili varyasyonlarının bir seçimini içerir. Tüm kursları arka arkaya tamamladıktan sonra, kursiyerler belirli bir bilgi düzeyine sahip olurlar ve patolojik bulguları tanıyabilirler.


DEĞERLENDİRME

Geribildirim ve Değerlendirme

Binoküler İndirekt Oftalmoskop, hem kursiyerlere hem de eğitimcilere objektif bir performans değerlendirmesi sağlar. Rehberlik unsurları ve her vakadan sonra anında geri bildirim, kursiyerlerin becerilerini sistematik olarak geliştirmelerine yardımcı olur. Puanlanan parametreler arasında incelenen retina yüzdesi, ışığa maruz kalma, bulunan patolojik belirtilerin eksiksizliği ve teşhisin doğruluğu yer alır. Gerekli minimum puanlar, kursiyerlerin standart bir beceri seviyesini karşılamasını sağlar. Binoküler İndirekt Oftalmoskop, kapsamlı eğitim raporları sağlayarak, eğitimcilerin öğrencilerinin beceri kazanımlarını değerlendirmelerine de olanak tanır.SİMÜLASYON VİDEOLARI

Copyright © 2024, Türk Oftalmoloji Derneği

Ana Sayfa | Üye Bilgi Bankası | Dernek Hakkında | Türk Oftalmoloji Dergisi | TOD Forum | Gizlilik İlkesi | Yardım ve Destek | İrtibat

LookUs & Online Makale